5.21.2016

30. Jodi Picoult - najlepsza autorka książek

Cześć! Dziś pokażę Wam książki według mnie najlepszej autorki :) 


Na publikacje Jodi Picoult trafiłam przypadkiem, podczas pobytu w bibliotece poleciła mi ją jedna ze studentek. Jako pierwszą wypożyczyłam "Świadectwo prawdy" no i przepadłam, jest to moja ulubiona autorka. Lektury tej autorki obyczajowej wywołują w czytelniku ogromne emocje, życie bohaterów ukazane jest w sposób taki jak ono wyglądałoby naprawdę. Opisane są problemy, które mogą dotyczyć czytelnika, a na pewno sprawią, że dłuższy czas po przeczytaniu będziemy rozmyślać o losach bohaterów. 
Takich książek nie da się opisać słowami, to trzeba przeczytać. 

Zagubiona przeszłość 


Delia Hopkins ma bajkowe życie. Mieszka w uroczym miasteczku w sielskim stanie New Hampshire. Ma małą córeczkę, przystojnego narzeczonego, ukochanego ojca oraz psa, z którym pracuje przy poszukiwaniu zaginionych ludzi. Trwają przygotowania do ślubu. Ni stąd, ni zowąd Delię zaczynają dręczyć wspomnienia, których nie potrafi wyjaśnić ani umiejscowić w czasie i przestrzeni. A potem nagle w jej domu zjawia się policjant, przynosząc nieoczekiwaną wiadomość, która rujnuje bezpieczny świat młodej kobiety. 
Co czuje człowiek, dowiedziawszy się, że nie jest tym, za kogo się uważał? Jak pogodzić się z faktem, że kochany człowiek ukrywał prawdziwą tożsamość, a jakaś obca osoba może rościć sobie prawo do silnych więzi? Dlaczego na pozór słuszne decyzje są często krzywdzące dla innych? Jodi Picoult dotyka kolejnego trudnego tematu zaczerpniętego z życia, przedstawiając go z właściwą sobie przenikliwością, empatią i wrażliwością.

Tytuł oryginalny: VANISHING ACTS
Tłumaczenie: Michał Juszkiewicz
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 432 

Krucha jak lódRodzice oczekujący narodzin dziecka mają tylko jedno życzenie: żeby było zdrowe. Nie musi być idealne. Charlotte i Sean O’Keefe – małżeństwo z kilkuletnim stażem – także wybraliby zdrowie dla swojego dziecka. Niestety, kiedy na świat przychodzi ich młodsza córka Willow, okazuje się, że cierpi na rzadką chorobę genetyczną objawiającą się niezwykłą łamliwością kości. Ich życie staje się pasmem bezsennych nocy, rosnących długów, współczujących spojrzeń innych rodziców i, co może najgorsze, nieustannego rozpamiętywania: co by było gdyby? Gdyby o chorobie Willow było wiadomo odpowiednio wcześnie? Gdyby urodziła się zdrowa?
Ciążę Charlotte prowadziła jej najlepsza przyjaciółka – Piper. Po jednym z niewinnych upadków Willow, który kończy się złamaniem obu kości udowych, Charlotte i Sean szukają pomocy u prawnika. Ten doradza im wytoczenie Piper procesu o błąd w sztuce lekarskiej… Wygranie sprawy gwarantowałoby rodzinie odszkodowanie, a co za tym idzie, lepszą opiekę nad córką. Jest tylko jedno ale – matka musi przyznać, że usunęłaby ciążę, gdyby wiedziała o chorobie córki. Czy zdecyduje się na taki krok? Jak wiele poświęci z miłości do dziecka?

Tytuł oryginalny: HANDLE WITH CARE
Tłumaczenie: Michał Juszkiewicz
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 610

Przemiana 

June Nealon była szczęśliwą żoną i matką, przed którą rozciągała się perspektywa wielu lat radosnego rodzinnego życia. W jednej chwili jej świat się zawalił, zamieniając życie w nieustanne oczekiwanie - na zabliźnienie ran, na dopełnienie sprawiedliwości, na cud. Shay Bourne ma wkrótce umrzeć. Nie znalazł nigdy swojego miejsca na ziemi, nie ma już nic do zaoferowania światu. W pewnym momencie staje przed szansą odkupienia swoich win i błędów. Aby tak się stało Claire Nealon, córka June, musi przyjąć od niego bardzo szczególny dar. Michael Wright zdecydował się poświęcić życie Bogu. Kiedy jednak osobiście poznaje Shaya Bourne'a, zostaje zmuszony do zakwestionowania założeń swojej religii, spojrzenia w innych kategoriach na pojęcie dobra i zła. I na samego siebie.

Tytuł oryginalny: CHANGE OF HEART 
Tłumaczenie: Katarzyna Kasterka
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 541

Linia życia


Garść wspomnień – tylko to pozostało dziewczynie imieniem Paige po matce, która opuściła ją w wieku pięciu lat. Dorosła Paige wyprowadza się z rodzinnego Chicago, pozostawiając tam samotnego ojca. Marzy o szkole plastycznej, wychodzi za ambitnego lekarza – i wkrótce sama zostaje matką. Przytłoczona domowymi obowiązkami, Paige nie może zapomnieć o tym, że wychowała się w niepełnej rodzinie; ten żal, w połączeniu z prześladującymi ją dawnymi grzechami, odbiera jej poczucie wartości, każąc wątpić we własną zdolność do poświęcenia się dziecku. Opisując walkę, którą toczy Paige, Jodi Picoult stworzyła niebywale wyrazistą powieść, szczegółową, sugestywną i pasjonującą, dotykającą kwestii i uczuć, które są bliskie każdemu z nas. 

Tytuł oryginalny: HARVESTING THE HEART
Tłumaczenie: Michał Juszkiewicz
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 541
 

 Zdjęcia są mojego autorstwa, tekst z okładki ;)


Na swoim koncie mam także tytuły: 
Świadectwo prawdy
Bez mojej zgody 
W moim domu
Czarownice z Salem Falls
Drugie spojrzenie
Dziesiąty krąg 
Karuzela uczuć 
Jak z obrazka 

Czytaliście którąś z książek? Co o nich sądzicie? 

5 komentarzy:

 1. Jeden z najlepszych blogów jakich widziałam :) Naprawdę super. Trzymaj tak dalej

  OdpowiedzUsuń
 2. Znam ją! Super pisze :)

  Piąteczka? :)
  http://fridayp.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda fajnie ! :) Może wnet ją przeczytamy :) Ciekawy ten twój blog :D Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie powiem ciekawe ma książki :D

  http://allegiant997.blogspot.com/2016/05/kwiecieniuszki.html

  OdpowiedzUsuń